Diety, rehabilitacja – porady o zdrowiu

dieta a energia

Reklamy

Jeśli masz dosyć siebie, nie masz ochoty na nic, wszystko cię przytłacza, zima była tak długa, nie masz ani nastroju, ani humoru, to znak, że zapala się czerwona lampka i koniecznie musisz coś z tym zrobić. Nie użalaj się nad sobą, bo może być jeszcze gorzej, dopadnie cię depresja i ciężko będzie stanąć na nogi. Nie odwlekaj , zadbaj o siebie już dziś.

Jak dodać sobie energii i wigoru? Najpierw lekki fitness. Cóż to takiego? Jak się za to zabrać? To nic czego nie znasz. Jest to nie tylko aerobik prowadzony pod kątem fachowca, ale dieta i fitness to przeróżne formy treningu utrzymujące cię w dobrej kondycji.

W domu raz , dwa razy w tygodniu sama zrób sobie serię ćwiczeń na wszystkie partie mięśni, w szczególności tak zwane brzuszki. Wybierz się dwa , razy w tygodniu na długi spacer, najlepiej krokiem marszowym. Twój organizm będzie dotleniony i zrelaksowany, do tego odpowiednia dieta. Zrezygnuj na jakiś czas z tony słodyczy, które podjadasz, mniej tłustych potraw. Rano obowiązkowo śniadanie, ale zrezygnuj z wieczornych posiłków. Sama wiesz najlepiej co w twoim żywieniu ci szkodzi i to nie muszą być wielkie wyrzeczenia. Zobaczysz, że już po tygodniu poczujesz się lżejsza, bardziej spokojniejsza, zrelaksowana. Spójrz w lustro , może warto też coś zmienić , odnowić ożywić w twoim wyglądzie?

Podszlifowana uroda, delikatny makijaż, wizyta u fryzjera ,to wszystko doda ci blasku. A może by tak jeszcze coś zmienić? Przejrzyj czasopisma, zobacz co proponuje w tym sezonie moda ? Może warto coś zmienić w swojej garderobie? Przejrzyj szafę, może da się coś przerobić, albo kupić dodatek do bluzki, który ożywi cię nieco? Mała zmiana : odpowiednia dieta, moda , trochę ruchu i humoru, a odzyskasz dobry nastrój. Minie chandra i przygnębienie. Energia doda ci skrzydeł.

Reklamy

Reklamy