Rehabilitacja

Fotele masujące

Wszystkie są oczywiście bardzo mocno zachwalane i trudno jest mieć ich sprzedawcom za złe, że chcą sprzedać swój produkt. Pytanie tylko, czy w ich huraoptymistycznych opisach wszystko jest prawdą, czy może czasami przesadzają, a może ich opisy zupełnie rozmijają się z rzeczywistością?

Masażysta i fotel

Zacząć trzeba od tego, że fotel to nie masażysta i nigdy nim nie będzie. Największa różnica polega na tym, że fotel masujący posiada system różnego rodzaju wałków, komór powietrznych i innych urządzeń wibrujących, które zapewniają masaż o określonym typie i intensywności sterowanej w sposób z góry zdeterminowany. Masażysta ma możliwość bardzo dokładnego kierowania tym, co robi. Jest w stanie w oparciu o własne wyczucie dostosowywać siłę działania i rodzaj swoich działań. To są z całą pewnością jego niewątpliwe atuty. Trzeba jednak wiedzieć, że techniki masażu stosowane w salonach masażu, czy w gabinetach fizjoterapeutów, są naprawdę w dużej mierze zestandaryzowane. Jeden masaż może się w ogóle nie różnić od drugiego, przez co fotel masujący przestaje tak naprawdę dużo odbiegać od człowieka wykonującego podobne czynności. Może nawet zyskiwać przewagę, ponieważ sami jesteśmy w stanie sterować tym, jak on dla nas oddziałuje.

Realne efekty

Fotele do masażu sprawdzają się najlepiej w ogólnych technikach masażu, na które liczyć możemy u specjalistów nie zajmujących się na co dzień rehabilitacją pourazową czy zwalczaniem poważnych problemów z kręgosłupem. Nie oznacza to oczywiście, że jeśli czujemy ból pleców, fotele masujące nie są dla nas. Jest wręcz przeciwnie, ponieważ ból wywoływany kompresją kręgów związany jest ze stanami zapalnymi i uciskiem mięśni. Ból zwiększa się wtedy, kiedy tkanki dostają za mało tlenu, a nic w taki sposób nie poprawia ich ukrwienia, jak masaż. W fotelu masującym dostajemy go pod dostatkiem. Zmniejszenie stanu zapalnego, które zawsze jest efektem masażu za pomocą foteli masujących, to zmniejszenie bólu i spowolnienie negatywnych zjawisk zachodzących w naszych plecach. Jeśli jeszcze nie powstały żadne zwyrodnienia, korzystanie z fotela może całkowicie zatrzymać procesy patologiczne.

Warto jest też wspomnieć o innych problemach, niż kłopoty w okolicach kręgosłupa. Masaż w fotelach masujących nadaje się znakomicie dla osób cierpiących na choroby cywilizacyjne, w tym zwłaszcza na cukrzycę i na schorzenia związane z układem krwionośnym. Bezsprzecznie wykazano, że fotele z odpowiednimi przyrządami do masowania rąk i nóg bardzo istotnie redukują bóle reumatyczne. Stwierdzono też znakomite rezultaty w przypadku osób z zaburzeniem krążenia w kończynach, czyli właśnie na przykład w przypadku zaawansowanej cukrzycy.

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s